FA Vase 2nd Qualifying Round

Number
Fixture
Score
Att
Image
151
Cheddar v Ivybridge Town
3-2
77
152
Bridport v Ilfracombe Town
1-3
149
153
Camelford v Wadebridge Town
*0-0
133
154
Oldland Abbotonians v Keynsham Town
0-5
60
155
Axminster Town v Clevedon Town
0-2
107
156
Shepton Mallet v Torrington
5-1
160
157
Helston Athletic v Torpoint Athletic
1-0
73
158
Millbrook v Hallen
2-1
146
159
Sherbourne Town v Exmouth Town
H-W
NA
160
Cadbury Heath v Ashton & Backwell United
A-W
NA
161
Welton Rovers v Elburton Villa
1-0
112
162
St Blazey v Brislington
3-0
203
163
Newton Abbot Spurs v Crediton United
3-2
126
164
Longwell Green Sports v Bovey Tracey
2-1
145
165
Wells City v Bristol Telephones
3-0
71
101
Oxhey Jets v North Greenford United
1-3
76
102
Rothwell Corinthians v St Panteleimon
3-0
72
103
Cogenhoe United v Harpenden Town
2-1
61
104
Brimscombe & Thrupp v AFC Aldermaston
5-0
109
105
Sandhurst Town v Long Crendon
3-1
65
106
Stonehouse Town v Royal Wootton Bassett Town
0-1
124
107
Longlevens v Wokingham & Emmbrook
2-0
67
108
Bishops Cleeve v Malmesbury Victoria
1-0
129
109
Milton United v Lydney Town
3-1
91
110
Clanfield 85 v Fleet Spurs
3-2
81
111
Tadley Calleva v Frimley Green
1-2
76
112
Thornbury Town v Abingdon United
1-4
149
113
Woodley United v Reading City
2-3
207
114
Fleet Town v Shrivenham
3-1
160
115
Rochester United v Sutton Athletic
0-4
68
116
Worthing United v Canterbury City
4-3
122
117
Steyning Town Community v Lingfield
3-1
105
118
Holmesdale v AFC Varndeanians
2-0
67
119
Tooting Bec v Lydd Town
*2-2
174
120
Sheerwater v Horsham YMCA
2-1
97
121
Wick v Saltdean United
0-2
60
122
Erith & Belvedere v Colliers Wood United
3-0
146
123
Seaford Town v Storrington Community
*2-2
111
124
Kennington v Shoreham
7-0
192
125
East Preston v Fisher
0-2
114
126
Alfold v Stansfeld
2-4
61
127
Littlehampton Town v Lordswood
3-1
106
128
Walton & Hersham v K Sports
1-0
129
129
Peacehaven & Telscombe v Balham
*2-2
208
130
Abbey Rangers v Guildford City
1-1*
105
131
Punjab United v Horley Town
2-3
62
132
Billingshurst v Jersey Bulls
0-3
115
133
Epsom & Ewell v Langney Wanderers
*1-1
130
134
Redhill v Raynes Park Vale
0-1
68
135
Crawley Down Gatwick v Cobham
1-1*
83
136
Sheppey United v Molesey
6-0
300
137
New Milton Town v Totton & Eling
4-0
114
138
Fareham Town v Badshot Lea
*3-3
263
139
Farnham Town v Petersfield Town
0-0*
263
140
Romsey Town v Ringwood Town
1-5
236
141
Bournemouth v Blackfield & Langley
*2-2
152
142
Cowes Sports v Pagham
1-4
169
143
Horndean v Westbury United
0-1
90
144
Whitchurch United v Verwood Town
2-1
93
145
Newport (IW) v Alton
1-0
111
146
Lymington Town v Hamble Club
2-0
127
147
Ash United v Bashley
2-6
82
148
Brockenhurst v AFC Stoneham
3-2
173
149
United Services Portsmouth v AFC Portchester
2-1
300
150
Street v Hengrove Athletic
2-0
105
51
Anstey Nomads v Boston Town
3-1
138
52
Rainworth MW v Gedling MW
*3-3
77
53
West Bridgford v Harrowby United
2-2*
95
54
Sherwood Colliery v Aylestone Park
1-3
87
55
Melton Town v Birstall United Social
8-1
132
56
Long Eaton United v Selston
4-1
105
57
Quorn v Kirby Muxloe
5-2
130
58
Radford v Ollerton Town
*3-3
115
59
Harborough Town v Leicester Nirvana
3-5
162
60
Belper United v Kimberley Miners Welfare
2-1
258
61
Lutterworth Athletic v Deeping Rangers
0-3
115
62
Bourne Town v Loughborough University
0-4
116
63
Shirebrook Town v Ingles
*1-1
121
64
Borrowash Victoria v Skegness Town
0-3
196
65
Swaffham Town v Fakenham Town
2-2*
102
66
Lakenheath v Mildenhall Town
1-3
137
67
Whittlesey Athletic v Debenham LC
2-0
90
68
Thetford Town v Norwich United
1-2
109
69
Gorleston v Downham Town
3-2
168
70
Great Yarmouth Town v Mulbarton Wanderers
1-3
118
71
Sheringham v Walsham Le Willows
0-1
180
72
March Town United v Norwich CBS
2-2*
100
73
Ipswich Wanderers v London Colney
1-0
120
74
Coggeshall United v Sporting Bengal United
3-2
70
75
Potton United v Clapton
1-3
78
76
Hashtag United v Wormley Rovers
5-0
300
77
Park View v Cockfosters
2-2*
0
78
West Essex v Haverhill Rovers
3-4
91
79
Whitton United v White Ensign
1-2
62
80
Hadley v Enfield Borough
*1-1
145
81
Hoddesdon Town v Woodford Town
2-1
68
82
Baldock Town v Halstead Town
3-2
128
83
New Salamis v Cornard United
3-0
45
84
Holland v Colney Heath
0-0*
0
85
May & Baker Eastbrook Community v Little Oakley
*2-2
105
86
Newbury Forest v Burnham Ramblers
*2-2
41
87
Ilford v Benfleet
*1-1
90
88
Walthamstow v London Lions
3-1
189
89
Crawley Green v Wellingborough Whitworth
6-4
0
90
Flackwell Heath v Desborough Town
3-0
84
91
CB Hounslow United v Easington Sports
*2-2
70
92
Edgware Town v Tring Athletic
4-1
146
93
AFC Hayes v Penn & Tylers Green
2-0
77
94
Burton Park Wanderers v Northampton On Chenecks
*2-2
126
95
Holmer Green v Bugbrooke St Michaels
1-4
52
96
Raunds Town v Risborough Rangers
1-4
78
97
Hanworth Villa v FC Deportivo Galicia
4-0
116
98
Arlesey Town v Northampton Sileby Rangers
2-3
92
99
Long Buckby v Ampthill Town
2-3
111
100
Broadfields United v Milton Keynes Irish
1-2
63
1
Esh Winning v AFC Blackpool
1-2
91
2
Newcastle University v Thornaby
4-1
90
3
Holker Old Boys v Crook Town
2-1
147
4
Silsden v Guisborough Town
3-5
215
5
Thackley v Harrogate Railway Athletic
0-1
181
6
Redcar Athletic v Whickham
2-1
255
7
Heaton Stannington v Padiham
1-2
150
8
North Shields v Northallerton Town
3-2
150
9
Nelson v Ashington
1-4
101
10
Newton Aycliffe v Billingham Synthonia
2-0
146
11
Brandon United v Penrith
1-2
50
12
Jarrow v Birtley Town
3-2
114
13
Sunderland RCA v Shildon
2-3
150
14
Campion v Sunderland Ryhope CW
0-4
90
15
Garforth Town v Seaham Red Star
1-1*
238
16
Avro v Abbey Hey
0-3
266
17
Warrington Rylands v Goole
6-0
117
18
Penistone Church v Wythenshawe Amateurs
2-1
280
19
North Ferriby v Northwich Victoria
3-2
300
20
Hallam v Parkgate
3-1
300
21
Hemsworth Miners Welfare v Nostell MW
3-0
108
22
Barnton v Swallownest
4-0
303
23
West Didsbury & Chorlton v Charnock Richard
0-2
300
24
Bacup Borough v Stockport Town
*1-1
91
25
Cheadle Town v Dronfield Town
4-0
141
26
Glasshoughton Welfare v Irlam
1-3
86
27
1874 Northwich v Selby Town
3-0
180
28
Cammell Laird 1907 v Maltby Main
0-3
96
29
AFC Liverpool v Maine Road
3-2
119
30
Bootle v Shelley
H-W
NA
31
Liversedge v Ashton Athletic
3-1
221
32
New Mills v Winterton Rangers
2-1
164
33
AFC Darwen v Runcorn Town
0-2
238
34
Chelmsley Town v Paget Rangers
0-1
320
35
Romulus v Leicester Road
*0-0
92
36
Pershore Town v AFC Bridgnorth
0-1
127
37
Highgate United v Racing Club Warwick
1-5
115
38
Rugby Town v Ellesmere Rangers
6-1
240
39
Winsford United v Boldmere St Michaels
*1-1
173
40
Uttoxeter Town v Stourport Swifts
1-3
120
41
Rocester v Bewdley Town
1-3
159
42
Dudley Sports v Littleton
2-1
145
43
Studley v Darlaston Town (1874)
3-1
77
44
Coventry Sphinx v Shifnal Town
2-0
91
45
Eccleshall v Hanley Town
0-7
176
46
Dudley Town v Stone Old Alleynians
0-2
95
47
GNP Sports v Gresley Rovers
1-2
277
48
Tividale v Stapenhill
0-2
129
49
Cadbury Athletic v Lichfield City
1-0
72
50
Abbey Hulton United v Ashby Ivanhoe
3-1
97