FA CUP EXTRA PRELIMINARY ROUND

No.
Fixture
Score
Att
Prog Cover
1
Penrith v Pickering Town
3-2
161
2
Northallerton Town v Billingham Town
1-4
194
3
Sunderland RCA v Durham City
3-1
170
4
Whickham v West Allotment Celtic
0-0*
156
5
Thornaby v Bridlington Town
2-0
260
6
Crook Town v Yorkshire Amateur
*1-1
199
7
Guisborough Town v Newton Aycliffe
1-0
236
8
Glasshoughton Welfare v Knaresborough Town
1-1*
272
9
Hebburn Town v Hemsworth Miners Welfare
4-1
263
10
Consett v Sunderland Ryhope CW
3-2
269
11
Marske United v North Shields
3-0
255
12
Stockton Town v Shildon
3-0
300
13
Garforth Town v Whitley Bay
0-3
226
14
Newcastle Benfield v Seaham Red Star
*1-1
176
15
Ashington v Goole
2-1
320
16
Heaton Stannington v West Auckland Town
2-3
261
17
Bishop Auckland v Hall Road Rangers
1-0
263
18
1874 Northwich v Warrington Rylands
1-6
300
19
St Helens Town v Cammell Laird 1907
*1-1
182
20
Longridge Town v Winsford United
2-1
201
21
Wythenshawe Amateurs v Shelley
*1-1
300
22
Avro v Bootle
1-2
290
23
Runcorn Town v Thackley
2-1
137
24
Litherland Remyca v Ashton Athletic
3-0
135
25
Eccleshill United v Silsden
0-3
320
26
AFC Darwen v Barnoldswick Town
2-4
317
27
Northwich Victoria v Padiham
1-0
222
28
Skelmersdale United v Penistone Church
3-2
209
29
Daisy Hill v Colne
0-2
231
30
Campion v Albion Sports
0-1
189
31
Athersley Recreation v Charnock Richard
1-4
284
32
Irlam v Liversedge
2-1
165
33
Maine Road v Squires Gate
0-5
154
34
Congleton Town v Burscough
*1-1
200
35
Hanley Town v Lye Town
3-1
300
36
Rugby Town v Worcester City
0-2
328
37
Sporting Khalsa v Boldmere St Michaels
2-1
221
38
Highgate United v AFC Bridgnorth
0-3
136
39
Stourport Swifts v Coventry United
1-3
160
40
Gresley Rovers v Wellington FC
2-0
243
41
Stone Old Alleynians v Tividale
0-0*
205
42
Bewdley Town v OJM Black Country
1-5
269
43
Romulus v Coventry Sphinx
0-0*
199
44
Chelmsley Town v Shifnal Town
0-3
318
45
Westfields v Brocton
2-0
164
46
Heather St Johns v Walsall Wood
0-1
142
47
Whitchurch Alport v Haughmond
3-1
275
48
Racing Club Warwick v AFC Wulfrunians
3-0
203
49
Anstey Nomads v Sleaford Town
3-0
195
50
Lutterworth Town v Staveley MW
2-0
184
51
Carlton Town v Loughborough University
*1-1
176
52
Bottesford Town v Selston
2-1
170
53
Radford v Shepshed Dynamo
1-1*
200
54
Spalding United v Barton Town
1-3
152
55
Quorn v Melton Town
2-0
150
56
AFC Mansfield v Sherwood Colliery
2-1
300
57
Holbeach United v Kirby Muxloe
1-0
94
58
Long Eaton United v Grimsby Borough
3-1
150
59
Newark v Deeping Rangers
4-0
250
60
Maltby Main v Handsworth
2-1
293
61
Blackstones v Boston Town
2-3
132
62
West Bridgford v Dunkirk
*1-1
178
63
Leicester Nirvana v Oadby Town
1-3
145
64
Long Melford v Northampton On Chenecks
3-2
128
65
Whitton United v Ipswich Wanderers
4-3
150
66
Newmarket Town v Walsham Le Willows
H-W
NA
67
Hadleigh United v Mildenhall Town
3-4
126
68
Peterborough Northern Star v Potton United
0-1
97
69
Kirkley & Pakefield v Cogenhoe United
1-2
150
70
Diss Town v Framlingham Town
1-0
166
71
Thetford Town v Wellingborough Town
2-0
137
72
Pinchbeck United v St Neots Town
0-4
109
73
Burton Park Wanderers v AFC Sudbury
A-W
NA
74
Gorleston v Swaffham Town
5-0
205
75
Haverhill Rovers v Norwich United
2-1
212
76
Eynesbury Rovers v Desborough Town
7-3
132
77
Wellingborough Whitworth v Harborough Town
1-6
172
78
Woodbridge Town v Biggleswade United
2-2*
207
79
Stowmarket Town v Rothwell Corinthians
2-1
232
80
Wroxham v Arlesey Town
5-0
235
81
Godmanchester Rovers v Ely City
1-1*
128
82
Redbridge v Harpenden Town
0-2
134
83
Park View v Hashtag United
1-2
210
84
Harlow Town v Enfield
5-1
260
85
Clapton v Sporting Bengal United
2-2*
0
86
Hoddesdon Town v FC Clacton
1-2
129
87
New Salamis v Colney Heath
1-0
236
88
Southend Manor v Ware
0-5
200
89
Walthamstow v London Lions
3-2
292
90
Saffron Walden Town v Little Oakley
4-2
276
91
Baldock Town v St Margaretsbury
2-2*
140
92
Stansted v Takeley
3-2
143
93
Cockfosters v Stanway Rovers
4-2
221
94
Hullbridge Sports v Hadley
0-2
300
95
Sawbridgeworth Town v Romford
2-1
115
96
Brantham Athletic v Benfleet
*1-1
84
97
Woodford Town v London Colney
3-1
247
98
West Essex v Crawley Green
6-3
152
99
Ilford v Halstead Town
1-3
280
100
Oxhey Jets v Bishops Cleeve
1-0
110
101
Clanfield 85 v Long Crendon
0-1
183
102
Leverstock Green v Wembley
3-1
111
103
Tuffley Rovers v Harefield United
2-5
144
104
Holmer Green v Shrivenham
3-2
140
105
Winslow United v Newport Pagnell Town
2-1
285
106
Cribbs v Newent Town
3-1
126
107
Easington Sports v Tring Athletic
2-0
90
108
Aylesbury Vale Dynamos v Windsor
1-2
143
109
Ardley United v Edgware Town
0-0*
123
110
Lydney Town v Fairford Town
0-1
140
111
Risborough Rangers v Longlevens
4-1
190
112
Leighton Town v Abingdon United
3-0
121
113
AFC Dunstable v Hallen
4-0
48
114
Roman Glass St George v Flackwell Heath
1-2
179
115
Royal Wootton Bassett Town v Chipping Sodbury Town
*2-2
181
116
Burnham v Cheltenham Saracens
*0-0
149
117
Dunstable Town v Thame Rangers
*1-1
137
118
North Greenford United v Brimscombe & Thrupp
1-2
118
119
CB Hounslow United v Banstead Athletic
6-1
77
120
East Preston v Chatham Town
0-2
132
121
Billingshurst v Westside
0-2
214
122
Lordswood v Hanworth Villa
2-3
87
123
Molesey v Southall
0-7
50
124
AFC Croydon Athletic v Sutton Common Rovers
0-3
174
125
Glebe v Whyteleafe
1-3
226
126
Broadbridge Heath v Raynes Park Vale
3-1
210
127
Alfold v Shoreham
9-1
194
128
Saltdean United v Eastbourne Town
1-3
232
129
Colliers Wood United v Hollands & Blair
0-1
180
130
Kennington v Erith & Belvedere
0-1
300
131
Langney Wanderers v Tower Hamlets
3-1
75
132
Stansfeld v Punjab United
*3-3
282
133
Abbey Rangers v Welling Town
3-1
119
134
Oakwood v Cobham
0-2
110
135
Tunbridge Wells v Erith Town
1-0
142
136
Newhaven v Lingfield
*1-1
114
137
Broadfields United v Loxwood
3-0
75
138
Crowborough Athletic v Crawley Down Gatwick
3-4
116
139
Redhill v Egham Town
A-W
NA
140
Fisher v Horsham YMCA
2-0
85
141
Corinthian v Sheerwater
2-1
112
142
Guildford City v Canterbury City
3-2
150
143
K Sports v Steyning Town Community
0-2
70
144
AFC Uckfield Town v Little Common
0-1
198
145
Mile Oak v Beckenham Town
0-4
273
146
Lancing v Phoenix Sports
3-3*
204
147
Eastbourne United v Horley Town
0-1
185
148
Balham v Hassocks
2-2*
125
149
Knaphill v Deal Town
0-4
156
150
Bearsted v Peacehaven & Telscombe ++ (awarded to Bearsted)
3-5
155
151
Spelthorne Sports v Virginia Water
1-0
238
152
Sheppey United v Sutton Athletic
1-0
189
153
Pagham v Fleet Town
2-1
159
154
Corsham Town v Farnham Town
*2-2
204
155
Hamworthy United v Calne Town
3-0
139
156
Badshot Lea v Amesbury Town
4-0
159
157
Hamble Club v Reading City
2-1
152
158
Frimley Green v Fareham Town
1-0
144
159
Bashley v Whitchurch United
8-2
136
160
Brockenhurst v Lymington Town
0-1
300
161
Baffins Milton Rovers v AFC Stoneham
1-2
267
162
Cowes Sports v Totton & Eling
1-0
205
163
Basingstoke Town v Bournemouth
1-1*
200
164
Camberley Town v Blackfield & Langley
*0-0
56
165
Shaftesbury v Fawley
2-2*
164
166
Tadley Calleva v Alresford Town
1-0
142
167
Westbury United v Binfield
0-2
93
168
Bemerton Heath Harlequins v Horndean
2-1
92
169
Christchurch v Ascot United
*1-1
143
170
AFC Portchester v Sandhurst Town
4-0
271
171
Keynsham Town v Exmouth Town
1-3
145
172
Tavistock v Bradford Town
2-0
165
173
Odd Down v Helston Athletic
1-4
117
174
Buckland Athletic v Bitton
1-1*
153
175
Wells City v Bovey Tracey
2-0
60
176
Willand Rovers v Bridport
2-1
192
177
Shepton Mallet v Torrington
3-0
220
178
Wellington AFC v Bodmin Town
2-2*
62
179
Plymouth Parkway v Saltash United
1-1*
298
180
Millbrook v Bridgwater Town
0-1
247
181
Portland United v Clevedon Town
0-1
139
182
Sherborne Town v Street
2-1
292
183
Brislington v Cadbury Heath
0-2
221
184
Newton Abbot Spurs v AFC St Austell
3-0
164